Připomínky k plánu péče o NPP letiště Letňany

14.04.2011

V polovině února bylo na úřední desce UMČ Prahy 18 vyvěšeno oznámení Ministerstva životního prostředí o zpracování plánu péče o Národní přírodní památku Letiště Letňany pro období 2011 až 2021. Plán péče je významný dokument.  Zákon o ochraně přírody v § 38  říká:

Plány péče o zvláště chráněná území

(1) Plán péče o zvláště chráněné území a jeho ochranné pásmo (dále jen „plán péče“) je odborný a koncepční dokument ochrany přírody, který na základě údajů o dosavadním vývoji a současném stavu zvláště chráněného území navrhuje opatření na zachování nebo zlepšení stavu předmětu ochrany ve zvláště chráněném území a na zabezpečení zvláště chráněného území před nepříznivými vlivy okolí v jeho ochranném pásmu. Plán péče slouží jako podklad pro jiné druhy plánovacích dokumentů 14a) a pro rozhodování orgánů ochrany přírody. Pro fyzické ani právnické osoby není závazný.

(2) Zpracování plánu péče zajišťuje orgán ochrany přírody příslušný k vyhlášení zvláště chráněného území. Zpracování plánů péče o národní parky a chráněné krajinné oblasti zajišťuje Ministerstvo životního prostředí.

(3) Před schválením plánu péče vydá orgán ochrany přírody oznámení o možnosti seznámit se s návrhem plánu péče. Oznámení zveřejní na portálu veřejné správy a zašle dotčeným obcím, které je zveřejní na své úřední desce.

(4) Návrh plánu péče projedná orgán ochrany přírody rovněž s dotčenými obcemi a kraji. O způsobu vypořádání připomínek vlastníků, obcí a krajů sepíše orgán ochrany přírody protokol, kterým zároveň plán péče schválí. Plán péče schvaluje orgán ochrany přírody zpravidla na období 10 až 15 let.

(5) Schválený plán péče uloží orgán ochrany přírody v ústředním seznamu ochrany přírody (§ 42) a předá v elektronické podobě na technickém nosiči dat dotčeným obcím a krajům.

(6) Realizaci péče o zvláště chráněná území a jejich ochranná pásma zajišťují orgány ochrany přírody příslušné ke schválení plánu péče, přitom postupují podle schváleného plánu péče.

Občanské sdružení Letňansko-Kbelský letecký region využilo odst. (3) zákona a v předepsané lhůtě podalo připomínky k návrhu plánu péče (dokument pdf, 2,3 MB).

9 komentářů: “Připomínky k plánu péče o NPP letiště Letňany”

 1. Monkey napsal:

  Excelente!Como lembro com saudade os tempos de estudante no pós-25 de Abril, Fausto, Adriano, Zeca e Carlos Paredes… uma festa na colectividade da terra onde então morava. Como se estava longe deste tempo de «faz de conta» com imagens de mega mait§esnaÃfões manipuladas nas fotos dos jornais!

 2. you are the one with the reading comprehension problem. Dummett sued the National Democratic Party of the USA, Inc.How about you help Dummett by locating the Registered Agent for service of process on the NDP of the USA, Inc. The stupid bastard and his idiot lawyer need all the help they can get.

 3. Grade A stuff. I’m unquestionably in your debt.

 4. I have been absent for a while, but now I remember why I used to love this website. Thanks , I will try and check back more often. How frequently you update your web site?

 5. These are really healthy weight loss tips for women which does not contains any harmful effects for our health. Thanks for the giving this natural and healthy tips to us.

 6. http://www./ napsal:

  så nå har du fått vinter og. Visst er det deiligt.Her er det vinter ska eg si deg.Såg akkurat på gradestokken. 16 minus, skodde og så snör det!!!Ett merkeligt ver altså.Dine bilder nyter eg faktiskt av. Lengseln til sunnmöre bli ikkje mindre av dem.Klems Synne.

 7. Peggy is my daughter-in-law and I am Always Amazed to see what she comes up with, and how Easy she makes everything flow in her home. She has a true talent and we can all learn so much from her. When she sets her mind to a project, she puts her ALL into it, and it ALWAYS turns out Beautiful. Thank you for posting all these pictures. I’m sure they will inspire others with ideas.

 8. http://www./ napsal:

  Your blog post can’t ever always be inquired because you have the freedom something you like but I remarkably and also favorably wondered your tumblr for offering this sort of website. I’m actually pleased as well as impressed such a type of understanding your writer offers. The love involving running a blog with this site exhibits a whole lot what type of character gets the tumblr. Winner for a very good. My partner and i praise the content articles!

 9. http://www./ napsal:

  Milton – There is no question we are having an impact on our environment. The Pacific Trash Vortex, rain forest destruction, and just the general over-population of the human species impact the environment is a very negative way. But the real debate comes in how much affect do humans have on the climate vs. what the earth would have done naturally anyway.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *