Letňansko-Kbelské fórum …rodiště nejslavnějších cvičných letadel světa

22.9.2010

Sysli vs. golf II. Šokující odpověď ČIŽP na podnět o zničení biotopu

Filed under: Aktuálně ...,Kbely,letňanské letiště,Letňany — admin @ 21:49

Ti, kteří si prohlédli fotografie na Rajčeti a viděli, že na území evropsky významné lokality Praha Letňany došlo k vybudování regulérních golfových greenů, těžko uvěří, že by k tomu mohly dát souhlas orgány ochrany přírody. Podle názoru České inspekce životního prostředí (ČIŽP) , to však tak vypadá. Na podnět, který Inspekce dostala v květnu v polovině srpna odpovídá:

„V návaznosti na naše předchozí sdělení doplňujeme, že inspekce při kontrole nezjistila, že by ze strany majitele pozemku společnosti SIT Prague a.s., případně na její objednávku došlo k činnosti, která by zakládala důvody správního řízení ve věci porušení zákona č. 114/1992 Sb., podmínek ochrany národní přírodní památky Letiště Letňany a podmínek ochrany evropsky významné lokality Praha Letňany.

Všechny činnosti, které by se mohly dotýkat zájmů chráněných zákonem č. 114/1992 Sb. a které byly prováděny ze strany společnosti SIT Prague a.s. a jím najatých subjektů, byly prováděny na základě rozhodnutí a stanovisek orgánů ochrany přírody a Úřadu pro civilní letectví.

Občanské sdružení Letňansko-Kbelský letecký region podalo nový podnět a hodlá důsledně trvat na tom, aby dotčené území bylo uvedeno do stavu, který by znovu umožnil život sysla.

Žádné komentáře »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

Powered by WordPress

%d blogerům se to líbí: