Letňansko-Kbelské fórum …rodiště nejslavnějších cvičných letadel světa

6.10.2010

Sdružení na ochranu přírody a sysla obecného

Filed under: Nezařazené — admin @ 20:41

07.10.2010

S potěšením oznamujeme, že v našem regionu nedávno vzniklo a začíná působit nové občanské Sdružení na ochranu přírody a sysla obecného.

Webové stránky sdružení teprve vznikají, ale z toho co je již publikováno je zřejmé, že stejně jako nám, tomuto sdružení vadí hrubé poškozování NPP Letiště Letňany ze strany majitele letiště – společnosti SIT Prague. Zmiňována je nadstandardní podpora této společnosti ze strany letňanského starosty,  orgánů ochrany přírody i úzké napojení na starostu Prahy 19:

V současné době dochází k vážnému poškozování této lokality. Společnost SIT PRAGUE a.s. vedená panem Mikuleckým se chová velmi nešetrným způsobem k národní přírodní památce Letňany a stylem po nás potopa a naprosto bezprecedentním způsobem ve spolupráci se státními orgány, které mu jdou na ruku (radnice Letňany a také CHKO), která by měla sysla obecného chránit. Jak si také jinak vysvětlit, že dochází k porušování zákonů, které prochází téměř bez povšimnutí? Bez patřičné podpory úřadů, klientelismu by to určitě nešlo. Jak by také bylo možné vybudovat stavbu v národní přírodní památce bez řádných povolení a navíc v rozporu se zákonem? Jak je možné vybudovat regulérní stavbu golfového hřiště v národní přírodní památce. Na fotografiích vidíte, že byly pokáceny stromy nikoliv náletové, ale stromy, které tam byli desítky let, byl vybagrován původní biotop, byl nahrazen pískem, který se pro prostředí sysla naprosto nehodí. Rovněž byly nataženy folie, které sysel neprorazí.

Dalším porušováním je nerespektování vyhlášky č. 184/2005Sb. o vyhlášení národní přírodní památky letiště Letňany.

Provozovatel letiště by měl udržovat pravidelné sekání letiště, tak aby stébla nebyla delší než 10cm, tato délka je klíčová pro přežití sysla obecného, tak aby se mohl chránit proti svým přirozeným predátorům, což se tak v současné době neděje. A skuteční predátoři sysla obecného jsou lidé a zájmová uskupení, kteří prosazují bezohledně své zájmy.

Veškeré aktivity ze strany SIT PRAGUE vedou jednoznačně k prosazení svých zájmů mnoha vlivných skupin a uzavření cyklostezky, velmi úzké napojení na starostu Prahy 19, kde jde klientelismus ruku v ruce, je jen pouhým zrnkem našeho veřejného života.“

Webové stránky nového sdružení najdete na adrese www.sysel.tk. Těšíme se na nové příspěvky.

Žádné komentáře »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

Powered by WordPress

%d blogerům se to líbí: